İlaçlar

İnsektisit veya böcek ilacı, böceklere karşı kullanılan bir çeşit pestisittir. Bunlar sırasıyla böceklerin yumurta ve larvalarına karşı kullanılan ovisid ve larvisidleri içerir. Böcek öldürücüler ziraat, tıp, endüstri ve ev içi kullanımında genel olarak kullanılmaktadır. 20. yüzyılda tarımsal verimlilik artışının arkasındaki en önemli faktörlerden biri olduğuna inanılır.İnsektisitlerin birçoğu insanlar için zehirlidir.

İnsektisitlerin sınıflandırılması birkaç farklı şekilde yapılabilir:
Sistemik insektisitler bitkilere verilir. Bitkiler üzerinden beslenen böcekler insektisiti yutar ve ölürler.
Temas insektisitleri böceklere doğrudan temas ettirilerek kullanılır. Pestisit uygulamasının etkinliğini arttırmak için genellikle küçük damlacıklar (örneğin, aerosol olarak) şeklinde kullanılırlar.Nikotin, pire otu ve neem özü gibi doğal böcek öldürücüler, böcekler karşı savunma mekanizması olarak bitkiler tarafından yapılır. Nikotin temelli böcek ilaçları AB'de yasak olmasına rağmen halen yaygın olarak ABD ve Kanada'da kullanılmaktadır.Bitkiye entegre edilmiş koruyucular (PIP) genetik modifikasyondan sonra, bitkiler tarafından üretilen insektisit maddelerdir.Örneğin, belirli bir Bacillus thuringiensis biyosidal proteini kodlayan bir gen, kültür bitkisinin genetik materyali içine dahil edilir. Daha sonra, bitki ilgili proteini üretmeye başlar ve insektisit etki ortaya çıkar.İnorganik böcek öldürücüler; arsenat, bakır bileşikleri ve florin bileşikleri içeren metaller ile üretilirler ve şu anda nadiren kullanılmaktadırlar. Sülfür içerenler ise yaygın olarak kullanılmaktadır.Organik insektisitler bugün için mevcut pestisit kullanımında en büyük sayıyı oluşturan sentetik kimyasal maddelerdir.

Alt Kategoriler

Adama APOLLO® SC Akarisit (Kırmızı Örümcek İlacı) (1lt.)

0,00₺

Süspansiyon konsantre formülasyonundadır. 500 g/l Clofentezine içerir.APOLLO® yumurta ve genç larvalara uzun süreli etkisi olan spesifik ve kontakt etkili bir akarisittir.Kırmızı ö..

Adama AZİMUT® 320 SC (1Lt.)

0,00₺

Azimut® 320 SC geniş spektrumlu, koruyucu, tedavi edici, eradike edici ve antisporulant etkisi olan sistemik ve translaminar etkiye sahip bir fungisittir. 200g/l Tebuconazole ve 12..

Adama Cinder® 400 CS

0,00₺

Cinder® 400 CS yıllık dar yapraklı ve geniş yapraklı yabancı otları çimlenme sırasında kontrol eden bir herbisittir. 400 g/l Pendimethalin içerir.Hedef Yabancı Otlar/Zararlılar/Has..

Adama Coswel® 250 WG

0,00₺

Coswel® 250 WG, bağ alanlarında uzun süreli koruma sağlayan bir herbisittir.% 25 Flazasulfuron içerir.Hedef Yabancı Otlar/Zararlılar/Hastalıklar:Geniş Yapraklı Yabancı OtlarDar Yap..

Adama Deltapir® 50 WP

0,00₺

Deltapir® 50 WP meyve ve sebzede hastalık kontrolünde kullanılan ıslanabilir toz formülasyonunda bir fungisittir. İçeriğinde %77 Bakır Hidroksit bulunur.Mükemmel bir teknoloji ile ..

Adama Embrelia 140 SC

0,00₺

Embrelia 140 SC, iki aktif maddeli yeni nesil bir fungisittir. 2 farklı etki mekanizmasına sahip (SDHI ve DMI grubu) aktif maddeleri sayesinde hem meyvede hem de yaprakta üstün kor..

Adama Estrella® 500 SC

0,00₺

Estrella® 500 SC , şeker pancarında zararlı olan tek yıllık geniş yapraklı yabancı otların mücadlesinde kullanılan bir herbisittir. Litresinde 500 gram ethofumesate içerir.Hedef Ya..

Adama Folpan® 80 WDG

0,00₺

Folpan® 80 WDG suda dağılabilen granül formülasyonunda, bağ, meyve ve sebzede görülen çeşitli mantar hastalıklarını önleyici etkiye sahip bir fungisittir. %80 Folpet içerir.Hedef Y..

Adama GALİGAN® 240 EC (1Lt.)

0,00₺

AyçiçeğiEkim’den sonraki ilk hafta içerisinde yabancı otların çıkışından önce,Soğana) Tohumdan baş soğan yetiştirilmesinde soğanların 2 - 4 gerçek yapraklı döneminde,b) Arpacıktan ..

Adama LAMDEX® 50 CS

0,00₺

Lamdex® 50 CS geniş spektrumlu, kapsül süspansiyon formülasyonunda etkili bir insektisittir ve uzun süreli kalıcılığı vardır. 50 g/l Lambda-cyhalothrin içerir.Lamdex® 50 CS, Lambda..

Adama Legato® Lenns

0,00₺

Legato® Lenns geniş spektrumlu, tek ve çok yıllık geniş ve dar yapraklı yabancı otları uzun süre kontrol eden sistemik bir herbisittir. Süspansiyon konsantre formülasyonundadır. 24..

Adama Mastercop®

0,00₺

Mastercop® üstün kalite ve benzersiz formülasyon ile geliştirilmiş bakır grupları içerisinde yeni bir fungisittir. 65,82 g/l Metalik bakıra eşdeğer Bakır Sülfat içerir.Üstün kalite..

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 198 (17 Sayfa)