Bayer Emesto® Silver FS 118

0,00₺

  • Ürün Kodu: 1702202211414
  • Stok Durumu: ilaclar

ÜRÜN GRUBU

  • Tohum İlaçları

ETKİLİ MADDE

  • 100 g/l Penflufen + 18 g/l Prothioconazole

FORMÜLASYON

  • FS

AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

  • 1 L

KULLANILACAĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

Bitki AdıZararlı organizma adıUygulama DozuSon İlaçlama İle Hasat
Arasındaki Süre
PatatesKökboğazı Nekrozu ve Siyah Siğil Hastalığı (Rhizoctonia solani)20 ml/100 kg tohum-

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI

Tohumluk patatesler düz bir zemin üzerine yayılır. 100 kg tohumluk için önerilen ürün miktarı bir kova içindeki 1-1.5 L. suya ilave edilip iyice karıştırılarak pülverizatöre aktarılır. Hazırlanan karışım tohumluk patateslerin üzerine önce yarısı püskürtülerek patatesler kürekle ters yüz edilir.

Sonra ürünün kalan yarısı püskürtülerek uygulama tamamlanır. Uygulamada dikkat edilecek husus, su miktarının tohumluğu ıslatacak fakat akmayacak miktarda olmasıdır. Uygulamadan hemen sonra ekim yapılabileceği gibi, tohumlukların nemi kuruduktan sonra çuvallanarak veya dökme olarak birkaç gün beklenebilir. Uygulama, çuvallama ve dikim sırasında lastik eldiven giyilmelidir.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ

Sıvı ilaçlama düzeneğine sahip selektörlerle de uygulama yapılabilir. İdeal su miktarı tohumu iyi bir şekilde kaplayan fakat akmayan miktardır. Kalibrasyon yapıldıktan sonra gerekli miktar ürün, gerekli miktar su ile iyice karıştırılır. İlaçlama düzeneğinin deposuna konarak uygulama yapılır. Uygulamadan sonra çuvallanacak olan ilaçlı tohumun tamamen kurumuş olduğundan emin olunmalıdır. Kullanmadan önce iyice çalkalayınız.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ

EMESTO SİLVER FS 118 adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup C2; 7 ve G1; 3 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için EMESTO SİLVER FS 118’in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup C2; 7 ve G1; 3 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Gaucho FS 600 ile karıştırılabilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi