TARAS SC 240

0,00₺

  • Ürün Kodu: 0310202317
  • Stok Durumu: ilaclar

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Turunçgil - Turunçgil kırmızıörümceği: On yaprakta yapılacak sayımlarda 9 ve üzeri canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır. Uygulamalar çiçeklenmeden önce yapılmalı, bu dönem geçirilmiş ise meyve bağladıktan bir hafta sonra yapılmalıdır.

Turunçgil - Turunçgil pasböcüsü: Mayıs ayı başından itibaren 7-8 günde bir bahçenin değişik yerlerinden el lupu ile 100 meyvede yapılan sayımlarda, bir görüş alanında (1-2 cm2) 1-2 adet pasböcüsü görüldüğünde ilaçlı mücadeleye başlanır.

Elma - Avrupa kırmızıörümceği ve Akdiken akarı: Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Kiraz - İki noktalı kırmızıörümcek: Uygulamalar meyvesiz ağaçlarda veya hasattan sonra yapılmalıdır.

Bağ - İki noktalı kırmızıörümcek: Yaprak başına 5-8 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Şeftali - İki noktalı kırmızıörümcek: Yapılan sayımlarca yaprak başına ortalama 3-5 adetin üzerinde canlı birey bulunması

 

DİRENÇ YÖNETİMİ:

TARAS SC 240 adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 23 olarak sınıflandırılan bir Akarisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için TARAS SC 240 ‘ın aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 23 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: 

Diğer bitki koruma ürünlerinin formülasyonu ve özellikle solvent miktarı karışımı etkiler. Bu nedenle karışım yapılacaksa uygulama öncesi bir karışım testi yapılmalıdır. Yayıcı yapıştırıcı karıştırılmasına gerek yoktur.

 

AMBALAJ ŞEKLİ: 100 ml, 200 ml, 250 ml, 300 ml ve 1 lt’ lik ambalajlarda

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi